All the Cumberland and Westmorland Wrestlng Results for 2010

Carlisle Racecourse .......... Sunday March 21st

EventFirstSecondThird
Under 12 Years S Wilson T Allison T Gibson.
Under 13 Girls M Gibson E Hayhurst. 
Under 15 Years J Brown T Gibson G Wilson.
Under 18 Years W Hayhurst M Atkinson J Brown.
Under 18 Girls K Brown D Gibson M Gibson.
12½ Stone John Harrington A Carlile J Brown.
All Weights R Fox John Harrington J Ewart.
   

Hethersgill Vintage Society Rally ........ Sunday May 2nd

EventFirstSecondThird
Under 12 Years T Allison S Wilson T Gibson.
Under 15 Years W Atkinson S Wilson K Miller.
Under 18 Years W Hayhurst M Atkinson W Atkinson.
Girls M Graham D Gibson M Gibson.
12½ Stone John Harrington M Atkinson Y Roper.
All Weights R Fox J Ewart W Hayhurst.

North Cumbria YFC Field Day, Kirklinton ......... Saturday May 15th

EventFirstSecondThird
9½ Stone D Miller (Aspatria) C Pears P Potts.
11½ Stone R Dixon (Wigton) M Fisher D Fearon.
Over 11½ Stone R Fox (Longtown) John Harrington L. Murdo.
Ladies 10 Stone F Laurie (Kirklinton) D Gibson N Smith.
Ladies over 10 Stone M Graham (Carlisle) A McGregor M Housby.

Sedbergh Gala ....... Saturday May 21st

EventFirstSecondThird
Under 12 Years T Gibson S Wilson S Brown.
Under 15 Years W Atkinson J Metcalf I Hammond.
Under 18 Years W Hayhurst M Atkinson W Atkinson.
Girls C Hodgson E Hayhurst E Wilson.
12½ Stone S Mason M Atkinson S Wilson.
All Weights G Brocklebank S Mason T Hodgson.

Northumberland County Show, Corbridge ........... Monday May 31st

EventFirstSecondThird
Under 10 Years J Stewart D Duncan H Bertram.
Under 12 Years T Gibson S Wilson J Wilson.
Under 14 Years T Gibson A Wragg S Kyle.
Under 18 Years J Hall C Ridley W Hayhurst
11½ Stone John Harrington R Dixon C Ridley.
13 Stone World Championship R Fox F Hirsch R Walton.
All Weights A Ord J Hall W Hayhurst.

Results for Killington Sports .......... Thusrday June 3rd

EventFirstSecondThird
Under 12 Years T Gibson G Wilson B Anderson.
Under 15 Years D Hodgson J Kevill F Witt.
Under 18 Years S Mason B Brocklebank J Hall.
Under 21 Years / 12 Stone S Mason W Atkinson B Brocklebank.
Under 16 Girls C Hodgson R Boardley H Hodgson.
13 Stone G Brocklebank S Mason W Atkinson.
All Weights G Brocklebank J Threlfall J Ewart.

Roman Wall Show ....... Saturday June 12th

EventFirstSecondThird
Under 13 Years T Gibson S Kyle R Palmer.
Under 17 Years W Hayhurst C Moore W Atkinson.
11½ Stone John Harrington C Ridley W Atkinson.
13½ Stone John Harrington C Ridley A Carlile.
All Weights A Ord A Carlile John Harrington.

Lowgill Sports ....... Saturday June 12th

EventFirstSecondThird
Under 12 Years T Gibson S Wilson M Ford.
Under 14 Years J Hayhurst T Gibson S Wilson.
Under 16 Years W Hayhurst J Hayhurst T Gibson.
Girls C Hodgson H Hodgson A Beswick.
12 Stone J Hayhurst D Hodgson A Taylor.
All Weights G Brocklebank J Hayhurst T Hodgson.

Kirkheaton Show .......... Saturday June 19th

EventFirstSecondThird
Under 9 Years H Bertram C Brodie A Law.
Under 12 Years Joe Hale T Gibson G Aynsley.
Under 15 Years Joe Hale A Singer T Gibson.
Girls J Elder M Dickinson E Ridley.
12 Stone John Harrington J Brown A Carlile.
14 Stone World Championship D Atkinson A Carlile Jack Hale.
All Weights A Ord R Fox N Birdsall

Rothbury Tractor Rally ....... Sunday June 21st

EventFirstSecondThird
Under 10 Years H Bertram C Brodie A Brown.
Under 13 Years D Brown Joe Hale H Bertram.
Under 16 Years J Brown Joe Hale D Brown.
12 Stone J Brown D Brown C Carlyle.
12 Stone A Ord J Brown Jack Hale.
All Weights A Ord N Birdsall Jack Hale.

Results for Alston Gala ............ Saturday June 26th

EventFirstSecondThird
Under 9 Years L McLaughlin H Wilson J Threlfall.
Under 12 Years Joe Hale T Gibson T Athey.
Under 15 Years W Atkinson Joe Hale T Gibson.
Under 18 Years J Hall J Brown J Wragg.
Ladies D Thompson M Gibson. 
11½ Stone A Carlile W Atkinson C Ridley.
13 Stone D Atkinson A Carlile J Wragg.
All Weights World Championship D Whitfield J Threlfall A Ord.

Results for Patterdale Country Fair .......... Sunday June 27th

EventFirstSecondThird
Under 12 Years T Gibson S Wilson G Wilson.
Under 15 Years W Atkinson T Gibson Jack Hall.
Under 18 Years James Hall M Atkinson W Atkinson.
11½ Stone W Atkinson B Brocklebank S Wilson.
13 Stone G Brocklebank W Atkinson B Brocklebank.
All Weights G Brocklebank James Hall M Atkinson.

Results for Skelton Show ........ Saturday July 3rd

EventFirstSecondThird
Under 13 Years T Gibson T Wales T Greenbank.
Under 16 Years W Hayhurst M Atkinson P Potts.
Under 18 Years J Hall W Hayhurst S Mason.
11½ Stone R Dixon John Harrington A carlile
13 Stone R Fox John Harrington R Dixon.
All Weights J Threlfall D Atkinson John Harrington.

Results for Langdale Gala ....... Sunday July 4th

EventFirstSecondThird
Under 12 Y ears S Wilson J Wilson T Hayhurst.
Under 15 Years W Atkinson S Wilson J Hayhurst.
Under 18 Years W Hayhurst M Atkinson W Atkinson.
Girls C Hodgson A Beswick E Hayhurst.
11 Stone W Atkinson B Brocklebank J Hayhurst.
13 Stone G Brocklebank M Atkinson G Benson.
All Weights G Brocklebank M Atkinson W Hayhurst.

Distington ........... Sunday July 4th

EventFirstSecondThird
N/A Cancelledbecause of stormy weather

Results for Haltwhistle Carnival ............ Sunday July 11th

EventFirstSecondThird
Under 12 Years T Gibson C Baluch J Kent.
Under 15 Years K Kennedy W Atkinson J Hayhurst.
Under 18 Years J Thompson S Mason J Wragg.
Girls Under 15 Years M Gibson A Marsden. 
Ladies Open A Henry. M Gibson C Payne.
Novices J Thompson L Crawford K Kenny.
12 Stone World Championship A Carlile R Dixon John Harrington.
13½ Stone R Fox D Atkinson John Harrington.
All Weights A Ord J Hale John Harrington.

Results for Cumberland Show .......... Saturday July 17th

EventFirstSecondThird
Under 12 Years Joe Hale T Gibson M Wharton.
Under 15 Years / 7 Stone Joe Hale S Wilson C Whitfield.
Under 15 Years W Atkinson J Hayhurst Jack Hall.
Girls Under 15 Years M Gibson E Hayhurst A Beswick.
Under 18 Years World Championship J Thompson S Mason M Atkinson.
12 Stone John Harrington C Ridley R Dixon.
14 Stone D Atkinson J Hale John Harrington.
All Weights A Ord J Threlfall D Whitfield.
Guinness TrophyA Ord.  

Results for Great Eccleston Show ........... Sunday July 18th

EventFirstSecondThird
Under 12 Years K McNally T Hodgson. 
Under 15 Years I Hammond A Holland J Collins.
Under 18 Years S Mason B Brocklebank K McNally.
13½ Stone G Brocklebank S Mason B Brocklebank.
All Weights G Brocklebank S Mason L Derbyshire.
Girls C Hodgson E Fox. 

Results for Coniston .......... Sunday July 18th

EventFirstSecondThird
Under 12 Years S Wilson J Wilson T Gibson.
Under 15 Years W Atkinson J Hayhurst J Wilson.
Under 18 Years M Atkinson J Brown W Atkinson.
Girls M Gibson A Beswick E Hayhurst.
11½ Stone M Atkinson J Brown W Atkinson.
13 Stone M Atkinson J Brown W Atkinson.
All Weights M Atkinson J Brown J Hayhurst.

Results for Penrith Show ........ Saturday July 24th

EventFirstSecondThird
Under 12 Years T Gibson S Brown T Wailes.
Under 15 Years W Atkinson J Hayhurst P Potts.
Under 18 Years J Thompson C Ridley M Atkinson.
Open Ladies M Gibson D Gibson A Laing.
10½ Stone World Championship A Carlile A Ridley G Temple.
11½ Stone John Harrington J Brown A Ridley.
13 Stone R Fox John Harrington W Atkinson.
All Weights J Hirsch John Harrington R Fox.

Results for Flookburgh ........... Sunday July 25th

EventFirstSecondThird
Under 12 Years T Gibson T Hayhurst J Gibson.
Under 15 Years I Hammond T Gibson S Wilson.
Under 18 Years J Hall M Atkinson I Hammond.
Girls M Gibson E Hayhurst. 
11½ Stone D Parsons J Patsons M Atkinson.
13 Stone G Brocklebank M Atkinson D Parsons.
All Weights G Brocklebank M Atkinson J Hall

Results for Ambleside Sports ....... Thursday July 29th

EventFirstSecondThird
Under 12 Years S Brown T Gibson J Lashley.
Under 15 Years W Atkinson I Hammond T Gibson.
Under 18 Years S Mason M Atkinson J Brown.
Girls Under 14 Years M Gibson L Wilson E Wilson.
Ladies Open C Hodgson D Thompson L Murray.
11½ Stone John Harrington R Dixon W Noimai.
12½ Stone John Harrington G Benson M Laurie.
14 Stone G Brocklebank R Fox G Benson.
All Weights T Brocklebank J Threlfall J Hale.
Guinness TrophyJohn Harrington  

Results for Langholm Common Riding ......... Friday July 30th

EventFirstSecondThird
Under 12 Years T Gibson W Jemmel O Raine.
Under 16 Years W Hayhurst J Brown T Gibson.
Ladies Open B Davies M Gibson E Raine.
11½ Stone John Harrington J Brown J Hayhurst.
13 Stone R Fox G Nichol John Harrington.
All Weights R Fox John Harrington J Oliver.

Results for Beetham Sports ....... Saturday July 31st

EventFirstSecondThird
Under 12 Years T Gibson J Lashley G Wilson.
Under 14 Years J Hayhurst G Wilson T McGuire.
Under 16 Years W Hayhurst M Atkinson W Atkinson.
Under 18 Years M Atkinson W Hayhurst W Atkinson.
Ladies Open C Hodgson L Wilson M Gibson.
12½ Stone D Parsons B Brocklebank W Atkinson.
All Weights J Threlfall T Hodgson S Wilkinson.

Results for Cockermouth Show ......... Saturday July 31st

EventFirstSecondThird
Under 12 Years R Scott T Wales M Wharton.
Under 15 Years J Blamire M Wharton T Wales.
Under 18 Years J Hall J Blamire T Wales.
11½ Stone John Harrington A Carlile J Brown.
13 Stone R Fox R Dixon A Carlile.
All Weights R Fox J Hall John Harrington.
Ladies Open A Mcgregor C Wilson. 

Ings Sheepdog Trials ......... Thursday August 5th

EventFirstSecondThird
Under 12 Years T Gibson J Wilson N Newman.
Under 15 Years W Atkinson D Hodgson S Wilson.
Under 18 Years M Atkinson B Brocklebank D Hodgson.
Girls C Hodgson M Gibson E Newman.
12½ Stone M Atkinson D Hodgson W Atkinson.
All weights T Hodgson S Robson M Atkinson.

Powburn Show .......... Saturday August 7th

EventFirstSecondThird
Under 10 Years H Bertram T Davidson E Robson.
Under 13 Years A Singer Joe Hale T Gibson.
Under 16 Years J Brown C Liddel C Carlyle.
Novice J Stephenson R Dodds J Wragg.
11½ Stone J Wragg J Brown W Robson.
14 Stone Jack Hale J Wragg E Coxon.
All Weights R Younger J Davidson J Stephenson.

Gilsland Show .......... Sunday August 8th

EventFirstSecondThird
Under 14 Years T Gibson S Wilson G Wilson.
Under 18 Years C Ridley W Atkinson J Brown
Girls Under 15 Years C Hodgson G Mitchell A Marsdaen.
Ladies Open C Hodgson A McGregor H Hodgson.
11½ Stone John Harrington W Noimai J Brown.
13 Stone R Fox M Laurie G Nichol.
All Weights R Fox G Nichol John Harrington.

Forestburngate ........... Sunday August 8th

EventFirstSecondThird
Under 10 Years H Bertram J Nellis D Wilson.
Under 12 Years T Gibson H Bertram C Whitfield.
Under 15 Years C Carlyle C Mason M Dixon.
Under 21 Years A Ord Jack Hale D Crane.
Ladies Open C Hodgson H Hodgson E Davidson.
12½ Stone John Harrington W Noimai M Old.
15½ Stone A Ord Jack Hale J Davidson.
All Weights D Whitfield A Ord Jack Hale.

Kirkby Lonsdale ......... Tuesday August 10th

EventFirstSecondThird
Under 8 Years J Gibson T Hodgson A Hodgson.
Under 12 |Years T Gibson G Wilson J Wilson.
Under 15 Years W Atkinson T Gibson D Hodgson.
Under 18 Years / 10 Stone World Championship J Brown B Brocklebank B Thompson.
Under 18 Years S Brocklebank M Atkinson J Brown.
Girls C Hodgson M Gibson A Beswick.
13 Stone G Brocklebank M Atkinson J Brown.
All Weights G Brocklebank S Brocklebank M Atkinson.

Dalston Show ........ Saturday August 14th

EventFirstSecondThird
Under 12 years T Gibson T Wales J Wales.
Under 15 years W Atkinson A Hilton S Kyle.
Under 18 years J Brown W Atkinson T Gibson.
Girls Under 15 years C Hodgson E Wilson R Hodgson.
11½ Stone J Harrington R Dixon W Atkinson.
13 Stone D Atkinson J Harrington W Noimai.
15 Stone World Championship A Ord R Fox J Harrington.
All Weights R Fox A Ord J Harrington.

Torver ............ Sunday August 15th

EventFirstSecondThird
Under 12 years T Gibson G Wilson H Wilson.
Under 15 years W Atkinson G Wilson T Gibson.
Under 18 years W Atkinson B Brocklebank G Wilson.
11½ Stone P Barnes W Atkinson B Brocklebank.
13 Stone G Brocklebank B Brocklebank P Barnes.
All Weights J Threlfall G Brocklebank P Barnes.
Ladies C Hodgson H Hodgson L Wilson.

Allendale Show ......... Friday August 20th

EventFirstSecondThird
Under 12 years C Brodie H Robson J Robson.
Under 15 years A Singer R Walton. 
Under 18 years C Ridley J Brown A Singer.
11½ StoneR Dixon J Brown C Ridley.
14 Stone R Dixon J Ewart S Weatherson.
All Weights A Ord R Dixon J Ewart.

Results for Gosforth Show ........... Saturday August 21st

EventFirstSecondThird
Under 11 yearsS AspinallA AtkinsonJ Bradley - Smith
Under 15 years A Hilton D HadwinT Valentine.
Under 18 years S Atkinson D Davis S Slater

Rusland Show ......... Saturday August 21st

EventFirstSecondThird
Under 12 years T Gibson 2. G Wilson R Rowlinson. 
Under 15 years W Atkinson T Gibson S Wilson.
Under 18 years W Atkinson M Atkinson H Fleming.
Girls C Hodgson E Hayhurst L Clough.
12½ Stone M Atkinson W Atkinson J Procter.
All Weights S Fleming T Hodgson G Brocklebank.

Ennerdale Show .......... Wednesday August 25th

EventFirstSecondThird
Under 12 years T Gibson F Clark D Jeffrey.
Under 15 years R Wood T Gibson S Glaister.
Under 18 years C O`Fee D Davis A Chapman.
Girls L Murray G Henderson M Gibson.
12½ Stone J Harrington E Wood P Murray.
All Weights J Harrington J Addiman E Wood.

Crosby Ravensworth ............ Thursday August 25th

EventFirstSecondThird
Under 13 Years T Gibson S Wilson J Wilson.
Underv 16 Years J Brown B Brocklebank S Wilson.
Under 18 Years J Hall S Mason B Brocklebank.
Ladies C Hodgson M Hirsch M Gibson.
13 Stone F Hirsch S Mason G Temple.
All Weights F Hirsch S Mason J Hall.

Grayrigg ...........Thursday August 25th

EventFirstSecondThird
Under 12 Years T Gibson G Wilson J Wilson.
Under 15 Years / 8 Stone World Championship K Miller S Wison T Gibson.
Under 15 Years W Atkinson J Hayhurst T Gibson.
Under 18 Years S Mason J Hayhurst M Atkinson.
Girls Under 15 Years M Gibson E Hayhurst L Wilson.
Ladies Open C Hodgson M Hirsch M Gibson.
11½ Stone John Harrington W Atkinson J Brown.
13 Stone G Brocklebank John Harrington S Mason.
15 Stone G Brocklebank F Hirsch W Atkinson.
All Weights T Brocklebank John Harrington G Brocklebank.

Holm Show, Newcastleton ............. Saturday August 28th

EventFirstSecondThird
Under 13 Years Joe Hale E Robson G Robson.
Under 15 Years Joe Hale E Robson S Clegg
Under 18 Years J Brown Joe Hale S Clegg.
Ladies C Hodgson M Gibson A Marsden.
12½ Stone G Nichol J Brown D Crane.
All Weights R Younger R Fox Jack Hale.

Bellingham Show ............ Saturday August 28th

EventFirstSecondThird
Under 9 Years G Singer J Clayton T Hodgson.
Under 12 Years Joe Hale H Bertram G Robson.
Novices E Donald D Crane W Loden.
Ladies C Hodgson L Singer E Cook.
12 Stone J Brown D Crane W Noimai.
14 Stone Jack Hale D Crane W Noimai
All Weights J Davidson: A Ord Jack Hale.

Millom and Broughton Show ......... Saturday August 28th

EventFirstSecondThird
Under 12 Years T Gibson  
Under 15 (local) W Atkinson  
Under 16 Years W Atkinson  
Under 18 Years M Atkinson  
11 Stone World Championship A Carlile R Dixon. 
12 Stone A Carlile  
All Weights G Brocklebank.  

Grasmere Sports ........ Sunday August 29th

EventFirstSecondThird
Under 12 Years Joe Hale T Gibson G Wilson.
Under 15 Years W Atkinson Joe Hale C Carlyle.
Under 18 Years J Thompson M Artkinson S Mason.
Girls Under 15 C Hodgson M Hirsch J Carson.
Girls Under 18 Years C Hodgson J Carson H Hodgson.
Ladies 10 Stone K Brown F Laurie J Thompson
Ladies Open D Thompson C Hodgson O Burgaud.
11 Stone W Noimai M Maussion G Reid.
12 Stone John Harrington W Atkinson H Maloeuvre.
13 Stone R Fox D Atkinson F Hirsch.
14 Stone R Fox G Brocklebank Jack Hale.
All Weights R Younger J Threlfall J Hirsch.

Silloth ............ Monday August 30th

EventFirstSecondThird
Under 12 Years T Gibson J Wilson G Wilson.
Under 15 Years W Atkinson G Wilson J Kirkpatrick.
Under 18 Years M Atkinson D Miller J Brown.
11½ Stone John Harrington P Barnes D Miller.
13 Stone John Harrington W Atkinson J Brown.
All Weights John Harrington J Ewart M Maussion.
Girls Under 15 Years C Hodgson M Gibson R Hodgson.
Ladies Open C Hodgson D Thompson E Le Tort

Harbottle ......... Saturday September 4th

EventFirstSecondThird
Under 8 Years T Davidson G Singer. 
Under 10 Years H Bertram D Wilson T Davidson.
Under 13 Years D Brown A Singer A Wragg.
Under 16 Years J Brown C Carlyle N O´Cane.
Under 19 Years M Maussion J Brown S Evenou.
Novice G Reid J Le Lay E Tassel.
12 Stone M Maussion J Le Lay G Reid.
All Weights A Ord J Davidson J Le Lay.

Hesket New Market .............. Saturday September 4th

EventFirstSecondThird
Under 12 Years T Gibson L Lister C Watkin.
Under 15 Years J Lightfoot T Gibson K Miller.
Under 18 Years W Knight K Miller D Miller.
Girls M Gibson J Eland Z Glendinning.
Novices T Fletcher S Ruggles F Barrow.
12½ Stone John Harrington S Coburn W Knight.

Lowick ........... Saturday September 4th

EventFirstSecondThird
Under 12 Years G Wilson J Wilson W Hickson.
Under 15 Years W Atkinson J Armistead G Wilson.
Under 18 Years M Atkinson J Proctor G Wilson.
Girls C Hodgson A Beswick E Hayhurst.
12½ Stone M Atkinson W Atkinson G Wilson.
All Weights G Brocklebank W Atkinson M Atkinson.

Loweswater .......... Sunday September 5th

EventFirstSecondThird
Under 12 Years J Hird C Bland T Hodgson.
Under 15 Years J Addyman L Grove. 
Under 18 Yeas J Addyman P Murray L Grove.
12 Stone P Barnes P Murray M Hayton.
All Weights P Barnes J Graves J Addyman.

Wolsingham ........... Sunday September 5th

EventFirstSecondThird
Under 12 Years T Gibson G Wilson J Wilson.
Under 15 Years W Atkinson T Gibson C Carlyle.
Under 18 Years M Atkinson W Atkinson J Brown.
Ladies C Hodgson K Brown H Hodgson.
11 Stone A Carlile J Brown D Crane.
12 Stone John Harrington W Atkinson A Carlile.
14 Stone F Hirsch M Atkinson W Atkinson.
All Weights R Younger M Maussion F Hirsch.

Westmorland Show Thursday September 9th

EventFirstSecondThird
Under 12 Years T Gibson G Wilson H Mason.
Under 15 Years W Atkinson J Hayhurst T Gibson.
Under 18 Years S Mason J Hall J Thompson.
Girls Under 14 Years M Gibson L Wilson E Hayhurst.
Ladies C Hodgson H Hodgson M Gibson.
11 Stone A Carlile J Hayhurst D Miller.
12 Stone A Carlile G Benson John Harrington.
13 Stone R Fox G Brocklebank G Nichol.
14 Stone John Harrington S Wilkinson R Dixon.
All Weights G Brocklebank R Fox T Brocklebank.

Stanhope ........... Sunday September 12th

EventFirstSecondThird
Under 12 Years T Gibson D Buttrefield T Hodgson.
Under 15 Years T Gibson L Richardson A Grey.
Under 18 Years J Thompson J Brown L Richardson.
Ladies C Hodgson H Hodgson M Gibson.
11½ Stone John Harrington J Brown T Gibson.
13 Stone John Harrington D Parker J Brown.
All Weights John Harrington D Parker J Brown.

Whitfield ........... Sunday September 12th

EventFirstSecondThird
Under 15 Years T Gibson J Rutherford M O´Neil.
Under 15 Years T Gibson S Reid J Rutherford.
Under 18 Years J Thompson J Brown T Gibson.
Ladies C Hodgson M Gibson H Hodgson.
12½ Stone John Harrington A Ridley J Brown.
All Weights J Thompson John Harrington A Ridley

Egremont Crab Fair ........... Saturday September 18th

EventFirstSecondThird
Under 12 Years T Gibson C Doran J Green.
Under 15 Years T Gibson C Doran A Callendar.
Under 18 Years T Gibson A Callendar S Cruz.
Girls M Gibson B Dempsey A Marsden
11½ Stone John Harrington C Naylor T Gibson.
13 Stone R Fox G Nichol John Harrington.
All Weights R Fox John Harrington G Nichol
Guinness TrophyR Fox  

Whalton ........... Saturday September 18th

EventFirstSecondThird
Under 10 Years H Bertram O Hornsby C Brodie.
Under 13 Years Joe Hale A Singer A Wragg.
Under 18 Years J Brown Joe Hale M Charlton.
12 Stone J Brown Joe Hale M Charlton.
14½ Stone A Ord T Reynolds J Brown.
All Weights A Ord J Brown T Reynolds.

Borrowdale .......... Sunday September 19th

EventFirstSecondThird
Under 12 Years T Gibson J Wilson G Wilson.
Under 15 Years W Atkinson S Wilson T Gibson.
Under 18 Years J Tonkin M Atkinson G Wilson.
11½ Stone M Atkinson C Naylor S Wilson.
13 Stone M Atkinson C Naylor W Atkinson.
All Weights W Atkinson M Atkinson J Tonkin.

Eskdale Show ............. Saturday September 25th

EventFirstSecondThird
Under 15 Years W Atkinson M Tyson S Wilson.
Under 18 Years M Atkinson J Hayhurst W Atkinson.
10½ Stone W Atkinson J Hayhurst C Naylor.
12 Stone M Atkinson W Atkinson J Hayhurst.
All Weights J Ewart M Atkinson C Naylor.

Langholm Show .......... Saturday September 25th

EventFirstSecondThird
Under 12 Years T Gibson J McKenzie P Gaskell.
Under 15 Years T Gibson J McKenzie R Gaskell.
Under 18 Years J Brown T Gibson R Gaskell.
Ladies and Gentlemen: M Gibson E Austen E Gough.
12½ Stone John Harrington G Nichol J Brown.
All Weights R Fox John Harrington G Nichol

Alwinton Show .......... Saturday October 9th

EventFirstSecondThird
Under 8 Years T Davidson G Singer K Stewart.
Under 10 Years H Bertram C Brodie T Davidson.
Under 13 Years Joe Hale D Brown K Smith.
Under 15 Years World Championship W Atkinson C Carlyle D Brown.
Under 21 Years A Ord J Hale M Atkinson.
Girls M Gibson L Singer A Marsden.
11½ Stone R Dixon C Carlyle J Wragg.
14 Stone R Fox D Atkinson G Nichol.
All Weights R Younger R Fox A Ord.

Wasdale Head Show ............. Saturday October 9th

EventFirstSecondThird
Under 11 Years A Atkinson J Askall J Gibson.
Under 12 Years T Gibson A Stamp A Atkinson.
Under 13 Years T Gibson L Stamp S Baines.
Under 15 Years A Hilton T Gibson L Stamp.
Under 18 Years A Hilton T Gibson L Stamp.
10½ Stone C Naylor T Gibson J Nichol.
12 Stone C Naylor T Gibson S Baines.
All Weights J Ewart A Hilton C Naylor.

Buttermere Shepherds´ Show ......... Saturday October 23rd

EventFirstSecondThird
Under 12 Years T Gibson J Wilson G Wilson.
Under 15 Years W Atkinson G Wilson S Wilson.
Under 18 Years M Atkinson W Atkinson T Gibson.
Girls M Gibson L Hodgson. 
12½ Stone John Harrington M Atkinson W Atkinson.
All Weights G Nichol J Ewart John Harrington.
Free counters!